Craft Coffee Roasters

Dąbrowskiego 472

60-451 Poznań

    Woop Woop! Ruszamy. Mam nadzieję, że dzbanki i filiżanki wybrane, wzory przećwiczone i jesteście gotowi! Wzorem pierwszej rundy Milky King'a jest....

 

 

SERCE

 

Aby wziąć udział w tej rundzie należy:

 

1. Wrzucić zdjęcie na instagram w formie POSTU.

2. Dodać hashtag #milkykingrunda1serce

3. Oznaczyć na zdjęciu naszą palarnię kawy @craft.coffee.roasters

 

Czas na rysowanie macie do wtorku 17.11.2020 do godziny 17:00. Wszystkie zdjęcia, które wrzucicie po tym terminie niestety nie wezmą udziały w konkursie.

 

Bardziej podstawowego wzoru wymyślić nie mogliśmy. Z jednej strony. Bo z drugiej serce sercu nierówne. Technik na jego wykonanie znam przynajmniej kilkanaście. Kilka z nich narysowałem poniżej. Trochę, żeby zainspirować ale nie aż tyle, żeby zdradzić wszystko i zabić kreatywność. Poniższymi bohomazami ilustruję również część zasad, którymi powinniście się kierować. 

 

Obrys musi mieć kształt serca. To co się znajdzie w jego obrębie to już dowolność. To czego nie powinniście robić to rysować poza obrysem serca. Nie mogą tam się znaleźć kolejne wzory. Serducho na kawce ma wyglądać jak łódka na oceanie. Tylko ona oraz to co w środku!

 

Jak obiecałem, poniżej kilka inspiracji. Mimo, że na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają podobnie to różnią się techniką:

 

 

 

1. Jak narysować najzwyklejsze serce na kawie?

 

Nie rysuje nigdy takich i wiecie co? Cholernie trudne. Dlatego też wygląda jak balon. Po tym zdjęciu widać, że Latte art to ja bardziej kocham niż potrafię. No ale sami spróbujcie. Narysujcie serce, które jest całe białe, które nie ma żadnych "zabrudzeń". Ciężkie zadanie. Poniżej wycięte i "skontrastowane" serce (to samo), żebyście lepiej spostrzegli o czy mówię.

 

Latte Art - serce

Latte Art - serce

 

 

 

2. Jak narysować serce w kształcie cebuli na kawie?

 

Czyli takie z milionem warstw. a przynajmniej kilkunastoma.

 

Latte Art - serceLatte Art - serce

 

 

 

3. Jak narysować serce slow na kawie? 

 

Podobne do tego powyżej, tylko że warstw jest mniej i są wyraźniejsze. Układają się czasami w różne dziwne wzory. W tym przypadku trudno o symetrie wewnątrz serca. Urok jednak przebija wszystkie pozostałe.

 

Latte Art - serceLatte Art - serce

 

 

 

4. Jak narysować serce w sercu na kawie?

 

Też proste nie jest. Gdy patrzę na swoje poniżej to myślę, że moje starania nie były zbyt mocne. Zdecydowanie mogłem narysować lepiej. W każdym razie, wiadomo o co biegnie. Jedno serduszko jest w drugim serduszku. Minusem mojego jest to, że pierwsze serce nie jest "zamknięte". Serca w sercu można mnożyć jak matrioszki, im więcej ich "w sobie" tym umiejętności większe. Albo odwrotnie.

Latte Art - serceLatte Art - serce

 

 

 

5. Jak narysować serce "cieniowane"?

 

Niby proste. Jednak żeby zrobić umyślnie ładne musisz się napocić. Trudność polega na kontroli wielkości i jakości cieni. Sama technika również nie jest oczywista.

 

Latte Art - serceLatte Art - serce

 

 

Zdjęcia, które widzicie po lewej stronie zrobiłem telefonem u nas w palarni kawy, na białej kartce papieru, przy oknie. Możecie śmiało uznać to za wzór zdjęcia. Fajnie by było gdyby wszystkie wyglądały podobnie. 

 

Pozostałe zasady opisałem tutaj oraz tutaj. Jeżeli jakieś zdjęcia konkursowe nie będą spełniać wymogów będę pisać bezpośrednio z prośbą o korektę. Mam nadzieję, że będzie ich jak najmniej!

 

Jeżeli nasuną Ci się jakieś pytania jesteśmy cały czas dostępni na facebook'u oraz instagram'ie.

 

Kuba Gielżyński

Pierwsza Runda Milky King - Serce

12 listopada 2020
Latte Art - serce